Mine sisu juurde ↓
map

Waterford Kamhlaba UWC

Mbabane, Svaasimaa

600 õpilast
Vanuses 11-20 aastat

Asutatud

1963

3 March 2017

Waterford Kamhlaba UWC asutati aastal 1963 vastukajaks Lõuna-Aafrika ebavõrdsetele haridussüsteemidele. Maa-ala, millel kool asub, oli algselt farm nimega Waterford Park Estate. Kui Tema Majesteet kuningas Sobhuza II, endine Svaasimaa Ngwenyama, 1967. aastal kooli külastas, nimetas ta selle ümber Kamhlabaks. See tähistab midagi, mis on ise miniatuurne maailm; aga ka seda, et me oleme maailmakodanikud ja ei ole vahet, milline on kellegi rass või religioon. Erinevalt kõigist teistest UWC koolidest ja kolledžidest kestab Waterford Kamhlaba kooliaasta jaanuarist novembrini.

Kolm erilist tunnusjoont

  • Tugevad sidemed kohalike muutuste-edendajatega – Koolil on tugevad sidemed kohalike organisatsioonidega nagu näiteks põgenikelaager ja kohalikud (laste-)tugikeskused.
  • Waterford Kamhlaba on ainuke UWC kool Aafrikas ning seetõttu on see kool kogu kontinendi UWC väärtuste ja missiooni eestkostja ning selles on alates kooli rajamisest õppinud väga paljud Aafrika muutuste-edendajad.
  • Esimene mitmerassilne kool Lõuna Aafrikas – Kool asutati otsese vastuseisu märgiks Lõuna-Aafrika apartheidirežiimile, mis ei lubanud mitmerassiliste koolide loomist. Alguset peale on kool pööranud palju tähelepanu inimestevaheliste erinevuste tunnustamisele ning see on ka tänapäeval üks kooli põhiväärtusi.
Akadeemiline programm

Waterford Kamhlaba pakub kolme haridusprogrammi: Waterfordi õppekava põhikoolile (vanuses 11-14 aastat), Cambridge-i ülikooli IGSCE programm 14-16 aastastele ning International Baccalaureate diplomiprogamm 16-20 aastastele.

Cambridge-i ülikooli IGCE programmi läbinud õpilased ei ole automaatselt IB programmi vastu võetud, vaid peavad sinna eraldi kandideerima.

IB tavapärasele õppeprogrammile lisaks pakub kool tunde siswati, prantsuse ja hispaania keeles, antropoloogias, psühholoogias, ärijuhtimises, muusikas ja teatris.

Klassiväliselt

Kool pakub suurt valikut erinevaid spordialasid, teiste seas kergejõustik, sulgpall, korvpall, kriket, hoki, netball, ragbi, ameerika jalgpall, squash, ujumine, võrkpall ja tennis. Samuti on võimalik tegeleda matkamise, ronimise, ratsutamise, kajakisõidu ning jooksmisega. Koolis on olemas lai valik kunstiklubisid (ka draama ja muusika). Alates 1979. aastast on koolielu keskmes olnud ka ühiskondlikult kasulikud tegevused. Õpilased võtavad taolisest tegevustest osa vähemalt kaks tundi nädalas. Näited on järgmised: kohalikus haiglas abistamine, puuetega inimestega töötamine, kohalikes koolides ja lasteaedades abistamine, keskkonnateadlikkust tõstvad projektid.

Koolilinnak

11-14 aastased põhikooliõpilased elavad Ekukhuleni (kasvamise koht) majas; 14-16 aastased õpilased elavad Esiveni (rahvuse inimeste koht) majas. IB diplomiprogrammi õpilased elavad Emhlabeni (maailma inimeste koht) majas ja Elangeni (tõusva päikese koht) majas kas ühekohalistes või jagatud tubades. Majades on erinevad tiivad poistele ja tüdrukutele, ühine ala, arvutikeskus, raamatukogu, telekatuba ja köök. Igal päeval on üks naissoost ja üks meessoost mentor majas olemas. Koolilinnakus on ka suurepärased sportimisvõimalused, kunstikeskus ja klassiruumid.

Asukoht 

Kool asub Sidwandi mäe otsas, umbes 10-15 minutilise autosõidu kaugusel Svaasimaa pealinnast Mbabanest. Selles piirkonnas on väga omanäoline floora ja fauna. Samuti on kool ümbritsetud mitmetest matkaradadest, kus avaneb suurepärane vaade Svaasimaa piltilusale maastikule.

Vastuvõtt

Waterford Kamhlabasse õppima tulekuks on kolm moodust:

  • Otse kooli kandideerimine
  • Läbi UWC rahvuskomitee kandideerimine
  • Läbi Cambridge-i IGCSE programme kandideerimine

Rohkem infot siin.

Kontakt


Waterford Kamhlaba UWCSA
P.O. Box 52
Mbabane H100, Swaziland

18 Kolledžit
üle maailma