Mine sisu juurde ↓

,

UWC kolledžite eesmärk on pakkuda väga heal tasemel rahvusvahelist haridust, mis oleks noortele kättesaadav, olenemata nende sotsiaalmajanduslikust taustast. Tänu annetajatele (vilistlased, vanemad, sõbrad) ja partneritele (filantroobid ja teised toetajad) õpib 65% õpilastest UWC koolides täis- või osalise stipendiumiga. UWC liikumise jätkusuutlikus sõltub tugevasti tema liikmete toetusest ja panusest, mida oodatakse vastavalt individuaalsetele võimalustele.  

Kandidaate valitakse UWC kolledžitesse ja lühiprogrammidesse üksnes nende isikuomaduste ning motivatsiooni põhjal. Perekonna majanduslik olukord ei mõjuta kandidaadi valikut.

UWC organisatsiooni poolt pakutava stipendiumi suurus määratakse lõplikult kindlaks alles pärast lõppvooru, kui komisjon on välja valinud sobivad kandidaadid kolledžitesse ja lühiprogrammidesse. Pere majandusliku olukorra hindamine (ingl. k. financial assessment) viiakse läbi individuaalselt vastavalt UWC nõuetele (leibkonna eelneva aasta sissetulekute ja kulude põhjal). Arvestades perekonna võimalustega, tehakse kandidaadile vajaduspõhine stipendiumi pakkumine. Stipendium katab kaheaastase IB õppe, majutuse, toitlustuse ja kolledži poolt pakutavad koolivälised tegevused (CAS). Üldjuhul ei sisaldu õppemaksus transpordi- ja isiklikud kulud.

UWC Eesti ühingu 2021. aasta konkurssi raames kandideerivad õpilased UWC vajaduspõhisele stipendiumile ilma, et täpsed koolid oleksid esialgu avalikustatud. Millistesse UWC koolidesse ja riikidesse sel aastal stipendiumid on saadaval, avalikustatakse konkursi teise vooru edasipääsejatele.