UWC Red Cross Nordic
Flekke, Norra
205 õpilast
Vanuses 16-20 aastat
1995
Koolielu UWC Red Cross Nordic põhineb kolmel alustalal: põhjamaine, humanitaarne ja keskkonnasõbralik. Kolledži rahastamisse panustavad kõik Põhjamaad. Kolledži asutajate seas on Norra Punane Rist ja Sogn & Fjordane maakond. Loovuse, tegevuse ja teenistuse (Creativity, Action and Service ehk CAS) programmi raames saavad õpilased ka Punase Risti diplomi. Kooli spordirajatisi jagatakse Punase Risti Haugland’i rehabilitatsioonikeskusega, kes on kooli oluline koostööpartner.
Kolm omapärast joont
- Avalik rahastamine – riiklik rahastamine Põhjamaade poolt võimaldab kolledžil valikut läbi viia tuginedes täielikult saavutustele ja potentsiaalile, luues õppekeskkonna, kus mitmekesisus on tõeliselt hinnatud.
- Survivors of Conflict programm – see programm, läbi viidud koostöös Norra Punase Risti ja Haugland’i rehabilitatsioonikeskusega, võimaldab konfliktipiirkondadest pärit erivajadustega noortel UWC RCN’is käia. Eesmärgiks on, et programmis osaleja naaseb oma kodumaale leidliku ja aktiivse ühiskonnaliikmena.
- Foundation Year programm – vajalik eelprogramm õpilastele, kes tulevad ebasoodsatest tingimustest – neil, kellel on puudulik hariduslik taust ja vähene inglise keele oskus. Selle programmi põhilised eesmärgid on tõsta enesekindlust, kasvatada osavõtlikkust kooli mitmekesises kogukonnas ja valmistada õpilased ette kaheaastase IB-programmi nõudmiste jaoks.
Akadeemiline programm
UWC Red Cross Nordic pakub International Baccalaureate Diploma programmi (IBDP). Põhiliste ainete kõrval pakub kool ka taani, norra ja rootsi keelt, maailma poliitika, teadusprojekti ja teatri aineid. Lisaks osalevad esimese aasta õpilased iganädalastes Punase Risti tundides, õppides ja arendades oma teadmisi Punase Risti väärtuste ja kooli põhjamaiste, humanitaarsete ja keskkonnasõbralike põhimõtete osas.
Klassiväline tegevus
Klassiväline programm toetub lisaks CAS´ile (loovus, aktiivsus, teenused) kolmele alustalale: põhjamaine, humanitaarne ja keskkondlik. Kooliväliste tegevuste põhirõhk on vabatahtlikel tegemistel, alates kultuurist ning lõpetades vabaõhu tegevustega. Õpilased peavad püsivalt pühenduma valitud tegevustele, kuid võivad soovi korral osaleda ka teistes vaba aja tegevustes. Kolledžis saab osaleda: projektipõhistes haridusnädalates, Friluftsveke-s (e.k. ´suusanädal´), ühekordsetes eriprogrammides, ühistes aruteludes globaalsete probleemide üle, kontinentaalsetes kultuuripäevades, õpilasküla tegemistes ning kogukonnateenustes. Kolledžis on võimalik liituda keraamika või kudumisringiga, samuti viia ise läbi käsitöö ja maalimisega seotud ringitegevusi Haugland´i rehabilitatsioonikeskuses. Õpilasküla ümbritsevad fjordid ja mäed on suurepäraseks väljundiks erinevate vabaõhutegevuste ja spordiga tegelemisel. Esimesel õppeaastal on õpilastel võimalik saada erinevate vabaõhu tegevuste läbi viimiseks koolitus, omandatud oskusi saab rakendada teisel õppeaastal. Kolledži õpilased saavad panustada vabatahtlikena ka iga-aastasel rahvusvahelisel puuetega inimestele suunatud suusavõistlusel Ridderrennet.
Lühikursused
UWC RCN korraldab piiratud inglise keele oskusega uutele õpilastele suvel ettevalmistava kursuse, et anda neile keeletunde, aidata neil kohaneda uue keskkonnaga, pakkuda toetavat tugivõrgustikku ja tutvustada neile elu UWC-s.
Õpilasküla
Koolil on 5 elamut, millest igas elab 40 õpilast. Traditsioonilises Norra stiilis sisustatud toad mahutavad igaüks 5 õpilast ja igal toal on oma pesuruum. Keskne pesuruum riiete jaoks asub õpilasküla keskel. Kolledži tütarettevõte UWC Connect vastutab väliskülaliste majutamise ees kahes selleks eesmärgiks ehitatud majas. Haugland’i keskuses on ligipääs ujulale, võimlale ja jõusaalile.
Asukoht
Kool asub kaunil fjordiga piirneval maastikul Norra läänerannikul. Førde Bringelandi lennujaam asub 40 minuti kaugusel ja Bergeni lennujaam 3 tunni kaugusel.
Vastuvõtt
Kandideerimine läbi UWC Eesti rahvuskomitee (stipendiumi olemasolu korral). Lisaks toimub spetsiaalne vastuvõtt Survivors of Conflict programmi ning kohalikele õpilastele Sogn & Fjordane’s. Lisainformatsiooni jaoks külasta: https://uwcrcn.no/how-to-apply/