Mine sisu juurde ↓
map

UWC Mostar

Mostar, Bosnia ja Hertsegoviina

200 õpilast
Vanuses 16 - 19

Asutatud

2006

3 March 2017

UWC Mostar on üks UWC kolledžitest, mis asub konfliktijärgses riigis. See asub Mostaris - linnas, mis on saanud tänapäeva Bosnia ja Hertsegoviinas ja ümbritsevade riikide 1990-ndatel aastatel toimunud sõja kannatuste ja eralduse sümboliks. Kolledž on asutatud eesmärgiga ette valmistada järgmisi generatsioone Bosnia ja Hertsegoviina noori teadmiste, oskuste, juhtimiseks vajalike omaduste ja rahvusvaheliste väärtustega, mis on vajalikud etniliste lõhede kaotamiseks ja riigi liikumiseks 21. sajandisse.

Kolm erilist tunnusjoont

  • UWC Mostar on esimene UWC selge eesmärgiga panustada konfliktijärgse ühiskonna taastamisse - Kolledž innustab õpilastel õppida tundma ja hindama erinevusi, samal ajal edendades võrdsust, tolerantsust ja kriitilist mõtlemist.
  • Kohalik kogukond - Õpilaste ja kohaliku kogukonna vastasmõju on UWC Mostari olemus. Õpilased ja tõõtajad organiseerivad igal aastal projekte ja üritusi, mis on avatud nii Mostari kogukonnale kui ka laiemalt.
  • Foundation Education in Action - UWC Mostar on loodud Foundation Education in Action’i poolt, mis on seadnud eesmärgiks saada riigi haridusliku reformi orientiiriks ning pakkuda kvaliteetset koolitust õpetajatele, keskendudes objektiivsele välisele hindamisele ja innovatiivsetele õppemeetoditele.
 Akadeemiline programm

UWC Mostar pakub International Baccalaureate Diploma Program (IBDP) õppekava. Standardkursuste kõrval saab kolledžis õppida Bosnia kirjandust, Horvaatia kirjandust, antropoloogiat, majandust, keskkonnasüsteeme ja ühiskonda ning kauneid kunste.

Klassiväline tegevus

UWC Mostar on teeb regulaarselt koostööd pea kõigi suurte üritustega, mis toimuvad Mostari linnas. Üks neist on tänavakunstifestival, mis kaasab noori kõigist linna osadest, ning mille eesmärgiks on ellu äratada Mostari avalikud ruumid, mis pole veel taastanud sõja-eelset elavust ja sotsiaalset otstarvet. Iga-aastane tänavafestival on kolledži kõige avalikum ja demonstratiivsem tõestus oma rollist Mostari linna taaselustamises viisil, mis ühendab erinevatest kogukondadest pärit noori talente linnas, mis on veel lõhenenud ja katki.

UWC Mostar on olnud ka teerajaja Model United Nations (MUN) nii Mostaris kui terves riigis, ja organiseerib iga-aastast UWC Mostari talvist kunstifestivali, tutvustades õpilaste talente erinevatel avalikel lavadel läbi Mostari linna.

Alates 2010. aastast on kolledž esindanud Bosnia ja Hertsegoviinat FIRST Robotics võistlusel, mis on pühendunud noortele teaduse, tehnika, tehnoloogia ja matemaatika tutvustamisele, ja on võitnud mitmeid auhindu.

Lühikursused

UWC Mostar organiseerib lühikursust “Waves for Change” õpilastele Bosnia ja Hertsegoviinast ja kaugemalt. Kursus kutsub osalisi arutlema sotsiaalsetel muutustel ja rahumeelsetel liikumistel kohalike ja rahvusvaheliste aktivistidega.

Õpilasküla 

Kultuuride paljusus ja tavade kirjusus UWC Mostaris on märgatavaim õpilasmajades, mis asuvad nii lääne- kui ka ida-Mostaris. Koolimaja asub linna keskel ja jagab enda territooriumit Mostar Gimnazijaga, sealhulgas teaduslaboreid, avatud ja valgusküllast raamatukogu ja suurt aulat.

Gimnazija sise- ja välispordihooned, sealhulgas jõusaal, jalgpalli/käsipalli väljak, võrkpalliväljak, jooksmisrada ja kaugusküppeala on avatud UWC Mostari õpilastele. Kooli söökla on akadeemiliste hoonete läheduses, samal ajal kui teatri- ja kaunite kunstide stuudio ning muusikaruum on Musalas, ühes õpilasresidentsidest.

Asukoht  

UWC Mostar asub Mostari linnas, Bosnia ja Hertsegoviina lõunaosas. Ligidus Horvaatiale ja Montenegrole ja mahe temperatuur teevad Mostarist populaarse turismisihtkoha. UWC Mostar on ainuke UWC kolledž kagu-Euroopas.

Vastuvõtt

Kandideerimine läbi UWC Eesti rahvuskomitee (stipendiumi olemasolu korral). 

Otse taotelda saavad vaid:

  • Bosnia ja Hertsegoviina kodanikud ja ekspatriaadid, kes on naasenud Bosnia ja Hertsegoviinasse peale elamist välismaal.

 

 

You have not allowed cookies and this content may contain cookies.

If you would like to view this content please

 

 

Kontakt


United World College in Mostar
Španski trg 1
88000 Mostar, Bosnia and Herzegovina

18 Kolledžit
üle maailma