Mine sisu juurde ↓
map

UWC Costa Rica

Santa Ana kesklinn, Costa Rica

175 õpilast
Vanuses 16-19

Asutatud

2006

3 March 2017

UWC Costa Rica kandis varasemalt SOS Hermann Gmeiner International College (HGIC) nime ning oli kooliks ümbruskonna SOS lastekülade lastele. Aastal 2006 sai HGIC’st UWC Costa Rica, mis on pühendunud nii UWC liikumise kui ka oma varasemale missioonile - Ladina-Ameerika SOS külade laste toetamisele.

Kolm erilist tunnusjoont

  • Maailmamuutjate programm- Kaheaastane kogemusel põhinev õppimisseiklus, mille jooksul õpilased arendavad oma projekti tiimis, tehes koostööd kohaliku kogukonna ja selle erinevate organisatsioonidega. Noored saavad väljaõpet sellistel aladel nagu projekti disain, läbiviimine ja analüüs.
  • Heaolu programm - mitmeaastane koolisisene initsiatiiv eesmärgiga edendada sotsiaalset ja emotsionaalset heaolu kooli kogukonna liikmete seas.
  • SOS laste külade toetus - Igal aastal pakub UWC Costa Rica 5 täisstipendiumit SOS külas kasvatatud noortele kogu maailmast. Tänase seisuga on enam kui 50 SOS külade õpilast lõpetanud UWC Costa Rica kolledži.
     
Akadeemiline programm

UWC Costa Rica on ainuke UWC kool mis pakub oma õpilastele võimalust õppida International Baccalaureate Diploma Programme (IBDP) õppekava järgi nii inglise kui hispaania keeles. Kõikidelt õpilastelt eeldatakse kooli lõpuks oskust efektiivselt suhelda nii hispaania kui inglise keeles. Õpilased, kes oskavad õppima asudes juba mõlemat keelt heal tasemel, võivad õppida üht või mitut ainet hispaania või inglise keeles ning seeläbi lõpetada kakskeelse diplomiga.

IB tavapärasele õppeprogrammile lisaks pakub kool tunde antropoloogias, teatris, filmikunstis, kaunites kunstides, prantsuse keeles, keskkonna süsteemide ja ühiskondade õpetuses.

Klassiväline tegevus

UWC Costa Rica võimaldab õpilastel osaleda üle 50 erineva huviringi töös. Peale selle peavad kõik õpilased osalema eelmainitud Agents of Change programmis, mille eesmärgiks on arendada õpilastes oskuseid enda sotsiaalsete projektide läbiviimiseks.

Lühikursused 

UWC Costa Rica kolledžis korraldatakse Leading with Heart (Juhtimine südamega) laager täiskasvanute jaoks, mille sihiks on anda teadmised ja arendada oskused ning hoiakud efektiivsemaks ja vastutustundlikuks juhtimiseks.

Õpilasküla

Õpilasküla on ümbritsetud maaliliste mägede ja vaheldusrikka loodusega. Iguaanid, vöölased ja tuukanid on koos teiste eksootiliste liikidega igapäevaseks nähtuseks.

UWC Costa Rica’s on kaheksa majutushoonet, mis on kõik nimetatud kuulsate Costa Rica randade järgi. Iga hoone majutab 24 õpilast ja sisaldab 8 magamisruumi, kaht vannituba, elutuba ja hästivarustatud kööki. Kolledži ülejäänud hoonete seas on muuhulgas amfiteater 75-ruutmeetrise lavaga, raamatukogu, sotsiaalkeskus ning korvpalli-ja jalgpalliväljakud.

Asukoht 

Kolledž asub Santa Anas kahekümne minuti kaugusel Costa Rica pealinnast San Josést ning kümne minuti kaugusel hästivarustatud haiglast. Kolledžit ümbritseb turvaline ja sõbraliku kogukonnaga naabruskond.

Vastuvõtt

Kandideerimine läbi UWC Eesti rahvuskomitee (stipendiumi olemasolu korral).

Kontakt


Santa Ana kesklinn,
kohaliku kiriku kirde nurgast 400 m põhja poole
San José, 10901
Costa Rica

18 Kolledžit
üle maailma