Mine sisu juurde ↓

Korduma Kippuvad Küsimused

Kas ma pean jätkama gümnaasiumi Eestis, kui ma UWC programmi lõpetan? 

UWC kaheaastane programm on keskhariduse programm, ehk IB Diploma omandamine, mis on võrdväärne gümnaasiumi lõpetamisega. Pärast lõpetamist on võimalik astuda sisse ülikoolidesse üle maailma, sh Eesti ülikoolidesse, seega gümnaasiumi ei ole vaja hiljem jätkata. Eestis pakutakse IB diplomiga lõpetamist Tallinna Inglise Kolledžis ja ka Miina Härma Gümnaasiumis. 

 

Kas ma saan ise vaida, mis kooli ma soovin kandideerida?

Otsuse, millise kandidaadi me kuhu riiki saadame, võtame UWC Eesti komitees vastu, siis kui avaldame valituks osutanud õpilased. Otsust tehes peame me silmas iga kandidaadi soove, iseloomu ja huve, kuid me ei saa lubada, et valituks osutumisel on sul võimalik minna sinu välja valitud kooli. Tahame rõhutada, et eelkõige peaks Sinu prioriteediks olema UWC kogemus, mitte kindlas riigis õppimine.

 

Mis saab, kui ma tahan UWC programmi poole pealt ära lõpetada ja tagasi Eestisse tulla?

Me oleme iga aasta oma kandidaadi valikuga väga rahul olnud. UWC valiku protsess on väga mitmekülgne ja näitab, kes sobiks UWC keskkonda. Kui peaks tekkima ettenägematu probleem ja on vaja kool pooleli jätta, siis see on võimalik, aga eelnevalt üritatakse ettenägematu probleem lahendada, et UWC kogemus ei jääks poolikuks. Kõigi Eesti komitee tegevusaastate jooksul ei ole seda veel kordagi ette tulnud. 

 

Kui palju peab minu pere UWC programmi raha panustama?

Meie pakutavad stipendiumid on vajaduspõhised. Stipendium võib katta kuni 100% kuludest olenevalt Teie pere võimalustest, mida kool hindab leibkonna eelneva aasta sissetulekute ja kulude põhjal. Süsteem on loodud põhjusega, et finantsiline olukord ei oleks UWC kogemuste omandamisel takistuseks. Tänu annetajatele ja partneritele õpib 65% õpilastest UWC koolides täis- või osalise stipendiumiga. UWC liikumise jätkusuutlikus sõltub tugevasti tema liikmete toetusest ja panusest, mida oodatakse vastavalt individuaalsetele võimalustele.  

 

Mis lisakulutused kaasnevad UWCs õppimisega?

UWC stipendium katab õpilase õppe- ja elamiskulud. Seega on elamine, söök, õpikud ning muu stipendiumi sees. Õpilane peab ise katma oma reisikulud kooli ning taskuraha. Olenevalt pere võimalustest on mõnikord ka reisikulud koolipoolt kaetud olnud, osaliselt või täielikult.

 

Mida seal süüakse ja mis siis, kui mul on allergiad?

Kuna kõikides UWC koolides on õpilased pärit erinevatest maailma piirkondadest, siis püüavad ka koolid pakkuda võimalikult mitmekesist toitu. Samas on iga kooli menüü siiski mõjutatud kooli asukohast - näiteks Aasias asuvates UWC koolides on menüü kindlasti veidi erinev Euroopas asuvatest koolidest. Enamasti on koolides lai valik toite või isegi buffee. 

Koolid arvestavad õpilaste allergiate või dieetidega ning teevad vajadusel õpilasele eraldi toitu. Samuti pakuvad enamus koole toimetoitu või vegan varianti. Kindlasti tuleb õpilasel vajadusel kooliga toidu osas eraldi kokku leppida.

 

Kui tihti on mul 2 õppeaasta jooksul võimalik tagasi Eestisse tulla?

Üldjuhul käivad õpilased jõulu -  ja suvevaheajal kodus. Teistel lühematel vaheaegadel on see samuti võimalik, kui finantsiline seis seda lubab.